Logo Planet Partners – Kolor

18-letnia Azjatka z Nowej Anglii ;)

Nielsen opublikował niedawno Social Media Raport za trzeci kwartał 2011. Oczywiście, zgodnie ze wszelkimi danymi i obserwacjami, potwierdza  on wzrost znaczenia mediów społecznościowych. Jednak nie wdając się w oczywistości, przyjrzyjmy się temu, co może zaskoczyć.

Czy wiedzieliście, że w USA:
1) Portale społecznościowe i blogi docierają do prawie 80 procent aktywnych internautów, zgarniając 25% czasu spędzanego online

2) Amerykanie spędzają więcej czasu na Facebooku, niż na jakiejkolwiek innej stronie internetowej w USA

3) Prawie 40 % użytkowników korzysta z mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfonów

4) 70 % dorosłych użytkowników social media robi zakupy online

5) 53 % aktywnych dorosłych użytkowników serwisów społecznościowych śledzi marki, podczas gdy celebrytów – tylko 32%

6) Największą grupę widzów contentu video stanowią kobiety, ale to mężczyźni spędzają znacznie więcej czasu na oglądaniu filmów.

A jeśli zastanawiacie się, kto dominuje w sieciach społecznościowych, to raport Nielsena pokazuje i to 🙂 Statystyczne największe szanse na wielogodzinne przesiadywanie na Facebooku, Twitterze i blogach mają kobiety w wieku 18-34 lata, Azjatki, mieszkające w Nowej Anglii, z tytułem licencjata lub wyższym, zarabiające mniej niż 50 000 $ / rok.

Oczywiście to tylko statystyka, więc nie należy tego przyjmować zbyt serio podczas budowania kampanii (różnice pomiędzy poszczególnymi grupami są niewielkie), niemniej jednak pokazuje pewną skłonność – po stronie użytkowników panie są grupą, której na pewno nie wolno lekceważyć 🙂 (podobnie jak i niedocenianej w Polsce grupy 55+, która nadal jest uważana za tą, która obawia się internetu, choć rośnie w tempie szybszym niż młodsi użytkownicy).

Anna Watza

Facebook
Twitter
LinkedIn

RAPORTY

W naszym raporcie przenalizowaliśmy jaki jest rodzimy obszar IT w sektorze kosmicznym, z dwóch perspektyw – od strony rozwoju biznesu i realizowanych projektów, ale też okiem przedstawicieli działów HR badanych przez nas podmiotów. Po wykonaniu przedmiotowego badania, widzimy już jak niesamowicie fascynującym światem jest sektor kosmicznego IT.
Pierwsze w Polsce badanie wizerunku sektora kosmicznego zawierający analizę medialną sektora oraz wyniki badania jakościowego.

WARTO WIEDZIEĆ

TAGI

Zainteresował Cię ten insight?

Dowiedz się więcej o naszym doświadczeniu i przekonaj się, w jaki sposób odpowiemy na Twoje potrzeby!

Podobne publikacje

Opowiadanie historii jest tym, co już od początków istnienia ludzkości umożliwiało dzielenie się doświadczeniami, przekazywanie wiedzy i łączenie się z innymi na poziomie emocjonalnym. Współcześnie, storytelling stał się również istotnym elementem komunikacji wielu marek. W 2024 roku wraca do gry ze zdwojoną mocą. Na co zwrócić uwagę tworząc jego cyfrową wersję?  

Czego życzą sobie PR-owcy? Samych wygranych przetargów, dodatkowej godziny w ciągu doby i serialu, który pokaże światu na czym naprawdę polega nasza praca – przynajmniej według członków naszego zespołu! Spełnienie tych marzeń może być trudne, dlatego w naszym PRezentowniku znajdziesz propozycje praktycznych i łatwiejszych do zdobycia prezentów dla Twojego PR-owca.

Podjęcie przez firmy aktywności w mediach stanowi często ważny element w układance strategii komunikacyjnej marki lub produktu. Ocena skuteczności pozwala określać kierunki kolejnych działań. Jak to zrobić w przypadku PR-u? Czy to możliwe?