Czerwone korale, czerwone niczym wino... | Planet Partners

Czerwone korale, czerwone niczym wino…

W Krakowie świętowano -Sukiennice obchodziły  swoje 755 urodziny. Z tej okazji władze Małopolski postanowiły udekorować ten najstarszy dom handlowy w Polsce gigantycznym naszyjnikiem zbudowanym z 30 korali.

Ciekawy ambient skrywa w sobie również niespodziankę . Zaglądając do wnętrza kul można  obejrzeć na specjalnych ekranach pokaz trójwymiarowych fotografii przedstawiających  atrakcje regionu.

Ekspozycja jest częścią kampanii wizerunkowej województwa małopolskiego, realizowanego pod hasłem: Zobacz, co kryje Małopolska. To kontynuacja działań prowadzonych w latach ubiegłych, w których również dominował motyw koralu – tradycyjnego elementu stroju ludowego, kojarzonego ze świętem, szczęściem i radością, a teraz także z południem Polski.

 

 

Nie widzieliście korali w Krakowie? Możecie zobaczyć je jeszcze w Warszawie. Pojechały do stolicy, by tam ozdobić Pałac Kultury i Nauki (17-22 sierpnia). Później cieszyć się nimi będą kuracjusze w Krynicy-Zdroju i uczestnicy Forum Ekonomicznego.

W ciekawy sposób gigantyczną biżuterię wykorzystano także w 2006 r. do promocji  sklepów firmy Accessorize w jednym ze szwajcarskich miasteczek. Po drobnych, kosmetycznych wręcz przeróbkach elementy przestrzeni miejskiej zamieniły się w łańcuszki, kolczyki i inne ozdoby.

 

 

Karolina Potempa