Logo Planet Partners – Kolor

Specjalistyczna komunikacja

do różnych klientów sektora IT

Z usług IT korzysta każda branża. Zacznij mówić językiem swoich klientów i odpowiedz na ich specyficzne potrzeby.

Eksperci potrzebują ekspertów

Gwałtowna cyfryzacja stała się znakiem rozpoznawczym ostatnich lat. Przejście z modelu pracy w biurze do home office, konieczność digitalizacji procesów i wykształcenia możliwości działania w trybie rozproszonym sprawiły, że na usługi sektora IT otworzyły się zupełnie nowe branże. Zwiększone zainteresowanie odnotowano w sektorze administracji publicznej i handlu. Jednocześnie rozwinęły się branże, już wcześniej przejawiające ogromny popyt na usługi IT, takie jak: finanse czy transport i logistyka. Do gry wkroczyły także przedsiębiorstwa pozostające dotąd w ogonie cyfryzacji, które dopiero dziś zaczynają się przekonywać, że rozwiązania IT w firmie to konieczność.

Firmy z sektora IT działające na niezwykle konkurencyjnym rynku muszą zrozumieć specyficzne potrzeby swoich potencjalnych klientów. Mówić językiem liderów cyfryzacji i jednocześnie przekonać nieprzekonanych, że to właśnie one pomogą im wejść na nowy poziom rozwoju.

100 mld zł

do tego poziomu wzrosła wartość branży IT w 2022 roku

29%

aż o tyle wzrosły wydatki na IT w branży handlowej w 2022 roku

Źródło: raport Computerworld TOP200 2023

W jaki sposób

pokazać potencjalnemu klientowi, że rozumiemy wyzwania jego branży?

Jak docierać

do niszowych branż?

Jak uświadomić przedsiębiorcom,

że cyfryzacja jest im niezbędna?

My wiemy jak!

Biznes, przemysł czy sektor kosmiczny – między innymi w tych obszarach działają firmy IT, z którymi współpracujemy. Począwszy od audytu komunikacyjnego i opracowania indywidualnej strategii komunikacji, krok po kroku osiągamy cele naszych klientów. Narzędzia z zakresu media relations, takie jak aranżacja komentarzy eksperckich pozwalają nam budować wizerunek ekspertów branży, a celowane komunikaty prasowe – docierać do mediów z poszczególnych branż. Działamy w oparciu o dane, przygotowując badania i raporty, które są szeroko cytowane w mediach. Nieobce są nam działania kreatywne, influencer i content marketing czy organizacja eventów. Wszystko to, co pozwala naszym klientom wyróżnić się na tle konkurencji.

Precyzyjnie określona strategia komunikacji

pozwoli Ci dotrzeć do wymarzonych klientów

Zaufanie odbiorców

Twoi klienci będą pewni, że rozumiesz ich problemy i oferujesz im rozwiązania dopasowane do ich specyficznych potrzeb.

Rozpoznawalność na rynku

Zadbasz o swoją widoczność pośród dziesiątek innych firm działających sektorze IT i zapiszesz się w pamięci kluczowych odbiorców.

Dotarcie do osób decyzyjnych

Będziesz tam, gdzie zobaczą Cię potencjalni klienci i z łatwością dotrzesz do komitetów zakupowych, które decydują o wydatkach na IT w firmie.

Zaufaj specjalistom

Zaufaj Planet Partners

Zajmujemy się PR-em technologii i przemysłu już od 17 lat. Naszym znakiem rozpoznawczym jest indywidualne podejście do każdego klienta, rozpoznanie jego potrzeb i realiów branży, w której działa. Nie boimy się wyzwań: komunikacji w trudnych sektorach, na wielu rynkach czy tematów potencjalnie kryzysowych. Działamy holistycznie, proponując naszym klientom kompleksowe, wzajemnie uzupełniające się działania komunikacyjne. Bacznie obserwujemy nie tylko media, ale też rynek i otoczenie biznesowe klienta. Dzięki temu możemy proponować naszym klientom najbardziej aktualne i odpowiadające ich potrzebom rozwiązania.

Zostaw nam swój adres email

Skontaktujemy się z Tobą i udowodnimy Ci, że znamy się na rzeczy