Rynek komunikacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Z ekonomicznego, społecznego i kulturowego punktu widzenia Europa Środkowo-Wschodnia jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów na świecie. Postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w komunikacji międzynarodowej i wiedzę naszych partnerów z  międzynarodowej sieci oddziału GlobalCom PR Network, w której zarządzamy regionem Europy Środkowo-Wschodniej.

Celem reportu jest ułatwienie jego czytelnikom zrozumienia specyfiki poszczególnych  rynków, co wesprze osoby decyzyjne w doborze odpowiednich narzędzi oraz rozwiązań związanych z działaniami komunikacyjnymi, a także pozwoli korporacjom planującym rozpoczęcie  działalności w danym kraju, ocenić swoje możliwości.

Nasi partnerzy z ośmiu krajów w regionie CEE odpowiedzieli na następujące pytania:

  • Jakie są największe korporacje, działające w różnych sektorach rynku, mające swoje ośrodki decyzyjne w regionie?
  • Jakie są „najgorętsze branże” dla startupów?
  • Które branże są wschodzącymi gwiazdami lokalnej gospodarki?
  • Kto dzierży władzę w Waszym regionie – tradycyjne czy nowe media i influencerzy? Jak to się zmienia?
  • Jaki jest ekosystem wpływów – media, analitycy, konsultanci i nietradycyjni
  • Influencerzy? Od czego należy zacząć w tym ekosystemie?
  • Jakiego rodzaju historie przyciągają zazwyczaj influencerów/media? Jakie historie nie budzą zbyt dużego zainteresowania?
  • Jakie narzędzia komunikacji sprawdzają się najlepiej na Waszym rynku – współpraca z mediami, media społecznościowe, budowanie wizerunku pracodawcy, imprezy, marketing treści itp.?
  • Jakiego oprogramowania do zarządzania komunikacją używacie w swojej codziennej pracy?

 

Jeśli chcesz poznać specyfikę rynku komunikacji poszczególnych krajów CEE lub zaplanować swoje działania z tym regionie? Pobierz bezpłatnie nasz raport!

Pobierz raport za darmo

RAPORTY

W naszym raporcie przenalizowaliśmy jaki jest rodzimy obszar IT w sektorze kosmicznym, z dwóch perspektyw – od strony rozwoju biznesu i realizowanych projektów, ale też okiem przedstawicieli działów HR badanych przez nas podmiotów. Po wykonaniu przedmiotowego badania, widzimy już jak niesamowicie fascynującym światem jest sektor kosmicznego IT.

WARTO WIEDZIEĆ

Zainteresował Cię ten insight?

Dowiedz się więcej o naszym doświadczeniu i przekonaj się, w jaki sposób odpowiemy na Twoje potrzeby!