Logo Planet Partners – Kolor

Rzuciłam Maćka!

Jestem przykładem osoby, która wpadła w uzależnienie i potrafiła z niego wyjść 🙂 O czym teraz myślicie? Nie, to nic z tych rzeczy….!

Automaty, bo o nich właśnie będzie  mowa stoją niemal wszędzie. Na uczelniach, ulicach, w biurowcach, w sklepach oferując zimne napoje, batony, zupki w proszku, prezerwatywy. Można z nich szybko skorzystać, nawet nie zauważamy jak jeden, dwa 😀 batoniki stają się niezmienną częścią naszego codziennego życia.

Samoobsługowe maszyny dają duże możliwości, nie tylko nam konsumentom, ale też specom od reklamy. Trzeba przyznać, że świetnie się nadają do promocji wielu zróżnicowanych produktów. Poniżej przytoczę parę przykładów na ciekawe i na pewno niestandardowe podejście do automatów jako do nośnika promocyjno-reklamowego .

Coca-Cola we współpracy z agencją reklamową Ogilvy & Mather wpadła na pomysł rozmieszczenia na jednym z uniwersyteckich kampusów w Singapurze  nietypowych automatów z napojami. Nie przyjmują monet, ale działają na zasadzie odwzajemnionego uścisku 🙂 Spragniony student przytula się do maszyny, ta zaś obdarowuje go puszką zimnej coli. Twórcy kampanii „Hug me machine” stawiali sobie za cel przekonanie konsumentów, że szczęście może być zaraźliwe.

Marka Sprite w ramach akcji „Refresh your ideas” ustawiła na plaży w Rio de Janeiro potężną maszynę przypominającą dystrybutor napojów. Okazał się on jednak orzeźwiającym prysznicem mającym pokazać plażowiczom, jak przyjemnie jest sięgnąć po sprite’a w upalny dzień 🙂
http://youtu.be/cBHBI_TiuX0

Batony, napoje, kawa – to już było.

W San Francisco z inicjatywy Turism British Columbia z gigantycznego automatu można wyjąć …rower, deskę surfingową czy nadmuchiwany kajak w zestawie z kapokiem! Automat ze sportowymi „gadżetami” miał zachęcać do aktywnego wypoczynku i poznania atrakcji turystycznych jakie oferuje Kolumbia Brytyjska.
http://youtu.be/VWbQtK4N8cM

W Japonii w ramach promocji samochodów marki Smart postawiono ogromny automat, w którym mieściło się naturalnych rozmiarów…auto. Ta niekonwencjonalna forma reklamy przyciągnęła wielu widzów, chcących na własne oczy zobaczyć, jak maszyna „wypluwa” samochód po włożeniu monety. Każdy, kto odważył się nacisnąć przycisk, otrzymywał tubę z materiałami informacyjnymi dealera, zdjęciami nowych modeli oraz naklejkami.

Wkurza Cię (tu pozostawiam do wyboru ;-D : szef, mąż, przyjaciółka, kolega? …kolejność absolutnie przypadkowa :-D) Jest na to sposób!

Automaty wypełnione pistoletami ustawiono w nowozelandzkich centrach handlowych i kampusach uniwersyteckich. Wszystkie urządzenia były elementami kampanii społecznej, której celem było zebranie środków na zmniejszenie dostępności broni w Południowej Afryce. W automatach nie umieszczono jednak pistoletów, lecz oklejono ich frontowe ścianki realistycznymi nadrukami. Wszystkie wpłacone pieniądze wspierały akcję Gun Control Alliance.

A my w Krakowie mamy mleko, ponoć prosto od krowy…ja bym powiedziała raczej – prosto z mlekomatu 🙂  niemniej jednak mleko pochodzi spod Jędrzejowa, z gospodarstwa w Starym Węgrzynowie. Jest niepasteryzowane i ma ponad 4 proc. tłuszczu. Najpierw kupujemy butelkę, potem wkładamy ją do urządzenia i napełniamy mlekiem. Litr kosztuje 3,5 zł. Niebawem będzie można kupić także śmietanę i sery. Czy potem przyjdzie czas na automaty z pieczywem? Kto wie…

Tytuł wpisu niech pozostanie zagadką, do rozwiązania tylko dla wtajemniczonych 😉

 

Katarzyna Banaś

Facebook
Twitter
LinkedIn

RAPORTY

W naszym raporcie przenalizowaliśmy jaki jest rodzimy obszar IT w sektorze kosmicznym, z dwóch perspektyw – od strony rozwoju biznesu i realizowanych projektów, ale też okiem przedstawicieli działów HR badanych przez nas podmiotów. Po wykonaniu przedmiotowego badania, widzimy już jak niesamowicie fascynującym światem jest sektor kosmicznego IT.
Pierwsze w Polsce badanie wizerunku sektora kosmicznego zawierający analizę medialną sektora oraz wyniki badania jakościowego.

WARTO WIEDZIEĆ

TAGI

Zainteresował Cię ten insight?

Dowiedz się więcej o naszym doświadczeniu i przekonaj się, w jaki sposób odpowiemy na Twoje potrzeby!

Podobne publikacje

Opowiadanie historii jest tym, co już od początków istnienia ludzkości umożliwiało dzielenie się doświadczeniami, przekazywanie wiedzy i łączenie się z innymi na poziomie emocjonalnym. Współcześnie, storytelling stał się również istotnym elementem komunikacji wielu marek. W 2024 roku wraca do gry ze zdwojoną mocą. Na co zwrócić uwagę tworząc jego cyfrową wersję?  

Czego życzą sobie PR-owcy? Samych wygranych przetargów, dodatkowej godziny w ciągu doby i serialu, który pokaże światu na czym naprawdę polega nasza praca – przynajmniej według członków naszego zespołu! Spełnienie tych marzeń może być trudne, dlatego w naszym PRezentowniku znajdziesz propozycje praktycznych i łatwiejszych do zdobycia prezentów dla Twojego PR-owca.

Podjęcie przez firmy aktywności w mediach stanowi często ważny element w układance strategii komunikacyjnej marki lub produktu. Ocena skuteczności pozwala określać kierunki kolejnych działań. Jak to zrobić w przypadku PR-u? Czy to możliwe?