UJJJJ…. Nowa afera. Internet wrze.

Szacowna, najstarsza w Polsce uczelnia (Uniwersytet Jagielloński, jakby ktoś jeszcze nie skojarzył) na swoim (uwaga!) profilu na Facebooku pochwaliła się informacją, że znalazła się na liście Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących. Pięknie, można tylko pogratulować, co też firma Ernst & Young uczyniła, chwaląc zatrudnionych u siebie absolwentów UJ-u. I na tym zakończyłaby się ta historia, gdyby nie wpis niejakiego Pubu Sarmacja: „Gratulujemy! My również cenimy sobie Waszych absolwentów, którzy w naszych skromnych progach również znaleźli zatrudnienie” – napisał administrator profilu Pubu Sarmacja tuż pod pochlebnym komentarzem Ernst & Young. Szczególnie przydatne okazało się doświadczenie i wiedza zdobyta po kulturoznawstwie i europeistyce. To z jaką gracją owi absolwenci czyścili barmańskie szkło… nie-do-opisania :))”

Podniosły się, oczywiście, głosy oburzenia. Powstał nawet profil na rzeczonym Facebooku, który nawoływał do bojkotu pubu Sarmacja, szybko jednak został zlikwidowany. Nie są to jednak sytuacje, które się nie zdarzają. Portale społecznościowe istnieją po to, żeby ludzie dzielili się nie tylko swoimi przeżyciami i zdjęciami z wakacji, ale również podsyłali sobie ciekawe informacje i dyskutowali na ich temat mniej lub bardziej wzburzeni ich zawartością. Ciekawostką w tym przypadku nie jest więc wzburzenie, jakie wpis wywołał. Interesujący jest kierunek, w jakim się to wszystko toczy (czas teraźniejszy jest tu wskazany, ponieważ to wszystko się jeszcze dzieje).


Oprócz głosów oburzenia, pojawiły się znacznie liczniejsze głosy poparcia, symbolizowane przez Facebookowe „lajki”, których wpis Pubu Sarmacja w dniu 20 lipca, czyli 3 dni po wydarzeniu, ma już ponad trzy tysiące! Okazuje się więc, że ludzie, prawdopodobnie również ci po kulturoznawstwie i europeistyce, nie czują się szczególnie urażeni. Bojkotu Pubu Sarmacja, przynajmniej w bardziej zorganizowanej formie, na razie nie ma. Niewątpliwie jednak o miejscu tym dowiedziały się tysiące potencjalnych klientów, którzy wydają się raczej pozytywnie nastawieni do miejsca i poczucia humoru ludzi tam pracujących.

 

Metoda marketingu okazała się więc skuteczna, mimo że kontrowersyjna. Czy jednak świadoma? Warto zwrócić uwagę o której godzinie ów kontrowersyjny wpis się pojawił (godzina 1.51 nad ranem). Czy wpis ten więc był wynikiem przemyślanej strategii marketingowej, czy raczej żartem zrodzonym ze zmęczenia i powstałym w wyniku długotrwałego przebywania w oparach alkoholowych?… Tego się chyba nigdy nie dowiemy. Ale jakie to ma znaczenie, skoro najwyraźniej zadziałało?…

http://www.facebook.com/pubsarmacja

Dorota Ryciak

Facebook
Twitter
LinkedIn

RAPORTY

W naszym raporcie przenalizowaliśmy jaki jest rodzimy obszar IT w sektorze kosmicznym, z dwóch perspektyw – od strony rozwoju biznesu i realizowanych projektów, ale też okiem przedstawicieli działów HR badanych przez nas podmiotów. Po wykonaniu przedmiotowego badania, widzimy już jak niesamowicie fascynującym światem jest sektor kosmicznego IT.

WARTO WIEDZIEĆ

TAGI

Zainteresował Cię ten insight?

Dowiedz się więcej o naszym doświadczeniu i przekonaj się, w jaki sposób odpowiemy na Twoje potrzeby!

Podobne publikacje

Gdy wyszukujemy w sieci frazę „przemysł i komunikacja” wśród wyników najczęściej pojawiają się hasła związane z transmisją danych, wydajną komunikacją sieciową, porozumiewaniem się robotów, Internetem Rzeczy (IoT) czy Przemysłem 4.0. I bardzo słusznie, jednak nie o takiej komunikacji będę dziś pisać. W zamian pokażę na przykładzie czterech różnych obszarów, że przemysł – podobnie jak każda inna branża – potrzebuje przemyślanej strategii komunikacji opartej o działania PR, które są dopasowane do celów biznesowych firmy i różnych grup odbiorców.

Masz świadomość czym i jak ważny dla Twojej firmy lub instytucji jest PR, jesteś po pierwszym kontakcie z przedstawicielami agencji i zaczynasz czuć, że w Twojej głowie rodzą się kolejne pytania. Tak, to właściwy moment, by je zadać. A jeśli masz wątpliwości, czy o czymś istotnym nie zapomniałeś, zapoznaj się z naszą listą.

Influencer marketing – czy warto?

Youtuberzy, instagramerzy, tiktokerzy, przedstawiciele świata sportu, mody i kultury. Celebryci, uczestnicy kolejnych edycji reality show, byłe żony obecnych mężów gwiazd. Mikro- i nano- influencerzy… Wydaje się, że grono osób posiadających predyspozycje i zasięgi, by zostać ambasadorem Twojej marki, jest nieograniczone. Jak wybrać te, z którymi faktycznie warto nawiązać współpracę? Korzystając z własnych doświadczeń podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę dokonując takiego wyboru.